برد اقتصادی استقلال برابر فولاد/ اختلاف با پرسپولیس ۳ امتیاز شد

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، آخرین دیدار از هفته دوازدهم لیگ برتر فوتبال امروز چهارشنبه بین دو تیم استقلال تهران و فولاد خوزستان برگزار شد که این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود استقلال ‏‬به پایان رسید. در این بازی که از ساعت ۱۸ در ورزشگاه آزادی آغاز شد، مهدی مهدی پور (۵۸) برای استقلال گلزنی کرد.

استقلال با این برد ۲۸ امتیازی شد تا ضمن حفظ روند شکست ناپذیری خود، با سه امتیاز اختلاف بالاتر از پرسپولیس در صدر جدول رده بندی باقی بماند.

ترکیب استقلال و فولاد

فرهاد مجیدی سرمربی استقلال این بازی را با ترکیب سید حسین حسینی، محمد حسین مرادمند، سیاوش یزدانی، عارف آقاسی، زبیر نیک نفس (۷۸ – زبیر نیک نفس)، مهدی مهدی‌پور، جعفر سلمانی (۸۵- محمد دانشگر)، امیرحسین حسین‌زاده (۸۵ – ارسلان مطهری)، آرمان رمضانی (۵۹- رضا آذری)، کوین یامگا و رودی ژستد آغاز کرد.

جواد نکونام سرمربی فولاد هم تیمش را با ترکیب احسان مرادیان، صالح حردانی، مهران موسوی، حمید بوحمدان، محمدرضا عباسی، میلاد بدرقه (۷۶ – وحید حیدریه)، آیاندا پاتوسی، ساسان انصاری (۸۰ – صابر حردانی)، وحید حیدریه، سینا شاه عباسی و لوسیانو پریرا به زمین فرستاد.

استقلال فولاد را شکست داد

نیمه نخست؛ سرد و کم موقعیت

دو تیم در این نیمه فرصت چندانی برای گلزنی به دست نیاوردند. بهترین فرصت بازی در دقیقه ۱۱ توسط امیرحسین حسین زاده بازیکن استقلال رقم خورد که ضربه سر این بازیکن با اختلاف کم از بالای دروازه فولاد به اوت رفت.

فولاد هم هرچند برابر استقلال دفاع مطلق انجام نداد اما در خلق موقعیت گل و رسیدن به دروازه حریف موفق عمل نکرد تا نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یابد.

استقلال فولاد را شکست داد

یخ بازی با شوت مهدی‌پور شکست

در شروع نیمه دوم هم بازی چنگی به دل نزد و تقابل دو تیم بدون موقعیت پیش رفت. اما این شرایط تنها ۱۳ دقیقه طول کشید چرا که شوت از راه دور و زیبای مهدی مهدی پور هافبک استقلال در دقیقه ۵۸ یخ بازی را شکست و به گل نخست مسابقه تبدیل شد.

بعد از این گل تیم فولاد برای جبران نتیجه جلو کشید و بازی هجومی تری را به نمایش گذاشت اما تلاش شاگردان نکونام ثمری نداشت تا همان یک گل سرنوشت بازی را تعیین کند.

برد اقتصادی استقلال برابر فولاد/ اختلاف با پرسپولیس ۳ امتیاز شد

اخطاری های مسابقه

امیر عرب براقی داور مسابقه به سیاوش یزدانی، عارف آقاسی، محمدحسین مرادمند و مهدی مهدی پور از استقلال و مهران موسوی و لوسیانو پریرا از فولاد کارت زرد نشان داد. همچنین سیناه شاه عباسی بازیکن فولاد در دقیقه ۸۴ از زمین مسابقه اخراج شد.

برد اقتصادی استقلال برابر فولاد/ اختلاف با پرسپولیس ۳ امتیاز شد

* برد بزرگ پرسپولیس و صنعت نفت

در یکی از حساس‌ترین بازی‌های هفته دوازدهم، تیم پرسپولیس برابر سپاهان با یک گل پیروز شد تا با ۲۵ امتیاز، به رده دوم جدول صعود کند. صنعت نفت آبادان هم در خانه خود موفق شد نخستین باخت این فصل آلومینیوم اراک را رقم بزند تا آلومینیوم در نزدیک شدن به تیم‌های صدر جدول ناکام باشد و در رده چهارم جدول باقی بماند.

نتایج کامل بازی‌های هفته دوازدهم لیگ برتر به این ترتیب است:

* نساجی مازندران ۱ – نفت مسجد سلیمان ۱
گل‌ها: هاتف نادری (۸۱) برای نفت و مسعود شجاعی (۸۵-پ نالتی) برای نساجی

* پیکان تهران ۱ – پدیده مشهد ۱
گل‌ها: ابراهیم صالحی (۵۷) برای پیکان و صادق صادقی (۸۰-پ نالتی) برای پدیده

* تراکتور صفر – ذوب آهن ۱
گل: آرمان قاسمی (۴۵-پ نالتی) برای ذوب آهن

* گل گهر سیرجان ۲ – مس رفسنجان ۲
گل‌ها: مجید علیاری (۱۶ و ۳۶) برای مس و مرتضی تبریزی (۴۵) و فرشید باقری (۷۲) برای گل گهر

* سپاهان اصفهان صفر – پرسپولیس ۱
گل: کمال کامیابی نیا (۳۳) برای پرسپولیس

* صنعت نفت آبادان ۳ – آلومینیوم اراک ۱
گل‌ها: محمد طیبی (۳۲)، محمدرضا غبیشاوی (۶۶) و حسن بیت سعید (۳+۹۰) برای نفت و اسماعیل شریفات (۵۷) برای آلومینیوم

* استقلال ۱ – فولاد خوزستان صفر
گل: مهدی مهدی پور (۵۸) برای استقلال

* فجر سپاسی صفر – هوادار تهران صفر

برد اقتصادی استقلال برابر فولاد/ اختلاف با پرسپولیس ۳ امتیاز شد

جدول رده بندی لیگ برتر در پایان هفته دوازدهم
برد اقتصادی استقلال برابر فولاد/ اختلاف با پرسپولیس ۳ امتیاز شد

برد اقتصادی استقلال برابر فولاد/ اختلاف با پرسپولیس ۳ امتیاز شد