«گل» سه امتیازی عبدی از دل یخبندان/ نفس پرسپولیس بیخ گوشِ استقلال

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرنگار مهر، دومین دیدار هفته شانزدهم رقابتهای فوتبال لیگ برتر از ساعت ۱۸ امروز شنبه بین تیم های پرسپولیس و فولاد در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این دیدار با برتری یک بر صفر سرخپوشان پایان رسید. مهدی عبدی در دقیقه ۴۹ برای پرسپولیس گل زد.

در این دیدار سرخپوشان با ترکیب حامد لک، سیدجلال حسینی، منوچهر صفروف(۵۷ مهدی شیری)، فرشاد فرجی، سعید آقایی، کمال کامیابی نیا، میلاد سرلک، احسان پهلوان(۶۶ وحدت هنانوف)، وحید امیری، مهدی ترابی و مهدی عبدی(۹۲ رضا اسدی) به میدان رفتند.

«گل» سه امتیازی عبدی از دل یخبندان/ نفس پرسپولیس بیخ گوشِ استقلال

ترکیب ابتدایی پرسپولیس با تصویری از مرحوم همایون بهزادی

شاگردان یحیی گل محمدی در حالی قدم در این دیدار گذاشتند که یکی از اصلی ترین رقبایشان در بالای جدول برابر مس رفسنجان شکست سنگینی را متحمل شد تا سرخپوشان امیدوار باشند با پیروزی برابر فولاد فاصله خود با تیم سپاهان را بیشتر خواهند کرد.

با این حال دقایق ابتدایی بازی باب میل سرخپوشان میزبان پیش نرفت و این فولاد بود که موقعیت های خطرناکی را روی دروازه حامد لک ایجاد کردند و تا آستانه باز کردن دروازه این تیم هم پیش رفتند.

اما از دقیقه ۱۷ به بعد این تیم میزبان بود که با ایجاد یک موقعیت خطرناک توپ و میدان را در اختیار گرفت. در این دقیقه ضد حمله شاگردان گل محمدی تا داخل محوطه جریمه فولاد خوب پیش رفت اما مهدی عبدی در آخرین ضربه نتوانست توپ را مهار کند تا بهترین فرصت سرخپوشان بدون ثمر بماند.

حملات پرسپولیس تا دقیقه ۲۳ بدون وقفه ادامه داشت و در این دقیقه شوت سرکش کمال کامیابی نیا از بالای دروازه فولاد به بیرون رفت تا سفیدپوشان میدان پس از دقایقی از زیر بار فشار سرخ های میزبان خارج شوند.

«گل» سه امتیازی عبدی از دل یخبندان/ نفس پرسپولیس بیخ گوشِ استقلال

پرسپولیس در دقیقه ۳۶ نیمه اول می توانست به گل برتری دست پیدا کند اما ضربه ایستگاهی که توسط مهدی ترابی زده شد به تیر افقی دروازه برخورد کرد و به زمین برگشت. در این دقایق سرخپوشان تیم برتر میدان بودند و موقعیت هایی را روی دروازه مهمان جنوبی ایجاد کردند اما موفق به باز کردن دروازه حریف نشدند.

در دقیقه ۳۹ سرخپوشان بازهم تا آستانه باز کردن دروازه حریف رفتند اما احسان پهلوان در شرایطی که با دروازه بان تک به تک شده بود در زدن ضربه آخر تعلل کرد تا وحید حیدریه از راه برسد و توپ را از مقابل پای او به بیرون بفرستد و یک موقعیت طلایی برای سرخپوشان از دست برود.

نیمه دوم شرایط متفاوتی داشت و این بار پرسپولیس بود که بازی را تهاجمی شروع کرد و در دقیقه ۴۷ می توانست به گل نخست برسد اما ضربه سر بازیکن این تیم با وجود برخورد به دست باز بازیکن فولاد از سوی داور مسابقات پنالتی گرفته نشد. با این حال شاگردان گل محمدی در رفت و برگشت به گل رسیدند.

در دقیقه ۴۹ مهدی ترابی با توپ ربایی از بازیکن حریف در میانه میدان به سمت دروازه فولاد حرکت کرد و در یک رفت و برگشت ناشی از برخورد توپ به پای بازیکن حریف، فرصت برای مهدی عبدی فراهم شد تا او با ضربه ای دقیق دروازه شاگردان نکونام را باز کند. در این دقایق کادر فنی دو تیم نسبت به قضاوت حسن اکرمی اعتراض داشتند که منجر به دادن کارت زرد به نکونام شد.

«گل» سه امتیازی عبدی از دل یخبندان/ نفس پرسپولیس بیخ گوشِ استقلال

پس از گل سرخپوشان بازی در اختیار دو تیم قرار گرفت و موقعیت هایی روی دروازه ها شکل گرفت اما هر چه بازی به دقایق پایانی نزدیک شد فولاد بر میزان حملاتش اضافه کرد تا دست خالی تهران را ترک نکند. اما دفاع خوب و کم اشتباه سرخپوشان فرصت گلزنی را از آنها گرفت.

در ۱۰ دقیقه پایانی جواد نکونام با جلو کشاندن تیمش قصد داشت دروازه میزبان را باز کند و تعویض هایی را هم در این راستا انجام داد اما نتوانست دروازه میزبان را با خطر مواجه کند. در مقابل پرسپولیس در دقیقه ۹۱ می توانست توسط مهدی شیری به گل دوم دست پیدا کند اما این بازیکن در موقعیتی تک به تک توپ را به بدن دروازه بان فولاد زد.

پرسپولیس با این پیروزی ۳۵ امتیازی شد و با یک بازی بیشتر از استقلال کنار این تیم در صدر ایستاد. فولاد خوزستان هم با این شکست ۲۱ امتیازی باقی ماند. سپاهان هم با شکست برابر مس ۲۹ امتیازی ماند و در رده سوم قرار گرفت.

«گل» سه امتیازی عبدی از دل یخبندان/ نفس پرسپولیس بیخ گوشِ استقلال