«معتمد» با یک اتفاق از صعود بازماند/ انتخاب پولادگر نکته مثبت است

خبرگزاری مهر:

کوروش رجلی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر در خصوص رقابتهای لیگ برتر تکواندو گفت: این مسابقات در سطح فنی خوبی برگزار شد. شاهد رقابت جوانان مستعد و با انگیزه بودیم و درصد بالایی از ملی پوشان نیز در رقابتهای این فصل به میدان رفتند. وعده کادر فنی تیم ملی برای نگاه ویژه به لیگ قبل از شروع مسابقات به تکواندوکارانی که به هر دلیلی از مسابقات کشوری و انتخابی تیم ملی جا مانده بودند، مجموع عواملی بود که لیگ جذابی را شاهد باشیم. رقابتهایی که در دو گروه با حضور ۱۱ تیم برگزار و به گواه همه کارشناسان گروه ما، گروه سخت‌تری بود.

وی در خصوص حضور تیم «معتمد» در این رقابتها گفت: ما با هدف استعدادیابی و با حمایت مالی محمدباقری معتمد و مطرح کردن بحث همدلی در تکواندو وارد لیگ برتر شدیم. با حضور خود محمد، بنده، عبداللهی و مربیان جوان در کادر فنی آمدیم تا بگویم کارهای خوبی برای دیده شدن جوانترها چه در بخش مربیگری و چه در بخش تکواندوکار پیش رو خواهیم داشت. خدا را شکر به لطف خدا نمایش خوبی را از سوی جوانان تیم شاهد بودیم که ثمره زیادی در اوزان مختلف داشت. اگر لیگ مانند سالهای قبل به صورت دوره‌ای و در یک گروه برگزار می‌شد، شک نکنید رسیدن به سکو دور از دسترس نبود. رفته رفته در حال شکل گیری بودیم که در نهایت با حداقل اختلاف روی یک اتفاق از صعود بازماندیم.

سرمربی تیم تکواندو «معتمد» افزود: سازمان لیگ می‌توانست با برنامه ریزی بهتر مسابقات را همانند ادوار گذشته برگزار کند. در این دوره فقط چهار تیم حذف شدند. هدف از برگزاری لیگ پشتوانه سازی و تغذیه تیم ملی بود. مربیان و تکواندوکاران جوان میدانی برای نمایش توانایی خود داشته باشند. این درست که شرایط کرونا را داشتیم، ولی خروجی که باید داشته باشد را ندارد. بحث تیم‌هایی که با امکانات ویژه و دست پر به میدان می آیند، جداست. ولی تیم‌هایی مانند ما می‌توانستند هفته به هفته با رفع ایرادات خود مسابقات را دنبال کنند. کادر فنی تیم ما با تجربه بود و با انتقال آن به جوانان نتایج بهتری کسب می‌کردیم.

رجلی با ابراز امیدواری برای تغییر شیوه برگزاری لیگ در سالهای آتی اظهار داشت: در این صورت تیمی چون «معتمد» که درس‌های خود را خوانده و در زمین مسابقه آزمون داده و نمره را گرفته و برای هفته بعد به دنبال رفع نقاط ضعف خود می‌رود. برگزاری لیگ برای پر کردن تقویم فدراسیون نیست، این نوع برگزاری خروجی برای تکواندو نخواهد داشت. بابت برگزاری مسابقات با سیستم‌های پر ایراد داوری هم که خیلی لطمه خوردیم،

وی ادامه داد: در لیگ شاهد اتفاقات ناخوشایندی بودیم که تا کنون به این شدت لیگ را تحت شعاع قرار نداده بود. بحث جابجای تکواندوکار، بحث ارنج وزنکشی ویک سری از این دست اتفاقات که این هفته اوج گرفت. اعتراض شدید به سیستم‌های داوری و «هوگو» هم که جای خود دارد. دوشنبه زمین وسط با سیستم‌های به روز (دبی دو) قضاوت شد و زمین‌های کنار با سیستم‌های پر ایراد. همین موضوع هم اعتراضات زیادی در پی داشت.

سرمربی «معتمد» افزود: با کمال احترام به سازمان لیگ آئین نامه باید اصلاح شود و به تغییرات اساسی نیاز دارد. در بحث قرارداد تکواندوکاران و آزاد شدن آنها خیلی قوانین جدی گرفته نمی‌شود و در آخر کار به کدخدا منشی کشیده می‌شود. تکواندوکار سال قبل قرارداد یک ساله بسته، بردند قرارداد را محضری و چند ساله بستند که فدراسیون آن را قبول ندارد. تکواندوکاری که دلش با تیم نیست چرا نتواند جدا شود. تکواندوکاری که پولی دریافت نکرده چرا باید مورد آذار و اذیت تیم خود قرار گیرد. فکر می‌کنم همه این برنامه‌ها برای حال خوب تکواندو و موفقیت در میادین بین الملی است. امرار معاش تکواندوکار نیز بحث مهمی در لیگ است که باید آئین نامه لیگ مورد بررسی بیشتری قرار گیرد.

رجلی در پایان به انتخابات فدراسیون تکواندو هم اشاره کرد و گفت: این یک نکته مثبت برای تکواندوست، کسی که سال‌ها برای تکواندو زحمت کشیده، مو سپید ماست، الان در وزارت ورزش مهمترین معاونت را در اختیار دارد. ستون تکواندو هم که رئیس فدراسیون است. این بهترین اتفاق برای تکواندوست، ساعی کسی که سال‌ها زحمت کشیده و پرافتخار ترین ورزشکار المپیکی است روی صندلی می‌نشیند که فردی با ۲۱ سال سابقه ریاست اکنون معاون وزیر است. بهترین مدال‌های هادی هم در دوران ریاست همین فرد بدست آمده و هماهنگی بین این دو و همدلی در خانواده تکواندو می‌تواند روزهای خوب را رقم بزنند و وزارت ورزش باید بهترین تصمیم را بگیرد.

«معتمد» با یک اتفاق از صعود بازماند/ انتخاب پولادگر نکته مثبت است