دومین همایش ایران‌شناسی استان‌ها برگزار می‌شود

خبرگزاری مهر:

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی بنیاد ایران‌شناسی، دومین همایش از سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها با محوریت «تاریخ، فرهنگ و هنر استان‌های کردستان، کرمانشاه و ایلام» با همکاری شعب بنیاد مراکز استان‌های مذکور روز دوشنبه ۶ دی‌ به صورت مجازی توسط بنیاد ایران‌شناسی برگزار می‌شود.

این همایش با حضور معاونان و مسئولان بنیاد ایران‌شناسی تهران و شعب، مدیران استانی و اعضای هیئت علمی و اجرایی همایش و صاحبان مقالات همراه خواهد بود.

بهرام‌زاده معاون پژوهشی بنیاد ایران‌شناسی و دبیر علمی همایش گفت: سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها که حاصل مصوبه هیئت محترم امناء و اتفاق‌نظر در شورای پژوهشی بنیاد ایران‌شناسی است، چندی قبل با برگزاری نخستین همایش تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری آغاز به کار کرد. ارزیابی صورت گرفته بر دستاوردهای علمی همایش نخست، این اطمینان را برای دست اندرکاران بنیاد ایران‌شناسی ایجاد کرد که برگزاری همایش‌های استانی، نقطه عطفی در به اشتراک گذاشتن مباحث ایران‌شناسانه و تقویت هویت ملی است. از این‌رو بنیاد ایران‌شناسی با اشتیاق و مصمم، مجموعه دانش گسترده‌ای را که در کل کشور پراکنده است، تحت عنوان سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها گرد خواهد آورد و با عرضه آن به عموم جامعه، گامی موثر در جهت شناخت و شناساندن ایران عزیز برخواهد داشت.

نخستین همایش از سلسله همایش‌های ملی ایران‌شناسی استان‌ها؛ با محوریت: «تاریخ، فرهنگ و هنر استان چهارمحال و بختیاری»، با همکاری شعبه چهارمحال و بختیاری، اسفندماه ۱۳۹۹، در بنیاد ایران‌شناسی برگزار شد.

دومین همایش ایران‌شناسی استان‌ها برگزار می‌شود