انتقاد رئیس پلیس از خودروسازان: با قیمت خودرو خارجی، خودرو ناایمن به مردم ندهید!

خبرگزاری فارس :

 

به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری فارس،سردار سید کمال هادیانفر رئیس پلیس راهور انتظامی در حاشیه حضور در مرکز ۱۹۷ و ارتباط مستقیم با شهروندان در جمع خبرنگاران اظهار داشت:‌ بر اساس تدبیر فرمانده انتظامی امروز به همراه شماری از معاونان و روسای پلیس راهنمایی و رانندگی در مرکز ۱۹۷ حاضر شده و با در جریان مشکلات، انتقادات و پیشنهادات ۲۰۰ نفر از شهروندان قرار گرفتیم.

رئیس پلیس راهور ناجا تصریح کرد: همزمان با این جلسه، روسای پلیس‌ راه و راهور استان‌ها نیز ارتباط مستقیم با مردم را به شکل تلفنی و آنلاین برگزار کردند.

وی با بیان اینکه شماری از مردم در تماس امروز از مواضع پلیس در برابر ایمنی و کیفیت خودروهای ساخت داخل قدردانی کردند تصریح کرد: برخی از مردم ابهاماتی درباره جرائم کرونایی و همچنین موضوعات دیگر حوزه راهور داشته که رسیدگی شد.

رییس پلیس راهور انتظامی با بیان اینکه بیش از ۵۲ درصد از خدمات پلیس در کل کشور مربوط به حوزه راهنمایی و رانندگی است، اعلام کرد: با توجه به این حجم از خدمات خوشبختانه رضایتمندی مردم از پلیس راهور مطلوب بوده اگرچه ما در صدد هستیم که با توسعه سیستم‌ها و سامانه‌های هوشمند و خدمات غیر حضوری افراد، سطح خدمات و رضایت مندی شهروندان را افزایش دهیم.

رئیس پلیس راهور ناجا به نزدیک شدن به پایان مهلت بخشودگی دوبرابری جرائم راهنمایی و رانندگی اشاره و بیان داشت: تمام جرائم رانندگی ثبت شده تا پایان سال ۱۳۹۹ که مشمول جریمه دوبرابری شده‌اند، تا پایان دی ماه فرصت پرداخت دارند؛ البته پیگیری‌هایی از سوی فرمانده کل انتظامی با مجلس انجام شده که بتوان مهلت پرداخت این جرائم را تمدید کرد اما در حال حاضر مهلت پرداخت تا پایان دی ماه است و اگر راننده‌ای تا این تاریخ مبلغ جریمه را پرداخت نکند باید مبلغ جریمه را با همان جریمه دیرکرد دوبرابری پرداخت کند؛ در مورد حذف جرائم کرونایی قبلا اعلام کردیم که ممکن است افرادی احکامی را از فرمانداری‌ها گرفته باشند، اما این احکام از سوی استانداری یا فرمانداری به پلیس ابلاغ نشده یا در مواردی پرستاران و کادر درمان، افرادی دارای احکام قضایی، خبرنگاران، بیماران و افراد دارای وقت عمل جراحی، افرادی که محل کار و ماموریتشان در طرح باشد، افرادی که آدرسشان تغییر کرده و … جریمه شده باشند که این افراد می‌توانند مشمول حذف این جرائم شوند.

وی گفت: این افراد با مراجعه به دفاتر پلیس + ۱۰، مراجعه به هیات‌های رسیدگی ماده ۵ و مراجعه به پلیس راهنمایی و رانندگی استان‌ها در سراسر کشور می‌توانند با ارائه مدارک و مستندات نسبت به حذف جرائم کرونایی اقدام کنند که این موضوع محدودیت زمانی ندارد.

سردار هادیان فر در ادامه سخنان خود در واکنش‌ به اظهارات مطرح شده از سوی خودروسازان در خصوص تصادف بهبهان اظهار داشت:‌ توصیه من به خودروسازان، انجمن خودروسازان و … این است که به جای فرافکنی و انحراف افکار عمومی به دنبال اصلاح کیفیت خودروها باشند، این‌طور نباشد که قیمت خودروی خارجی را از مردم دریافت کنند اما خودروی ناایمن و غیر استاندارد دست مردم بدهند؛ خودروی ما باید طوری باشد که اگر خدایی نکرده حادثه‌ای رخ داد، ایمنی آن به قدری باشد که جلوی آسیب بیشتر به راننده و سرنشین گرفته شود.

سردارهادیان‌فر خاطرنشان کرد:‌ گزارشی از حادثه تصادف بهبهان با تعیین سهم دستگاه‌ها تهیه شده و به مراجع قضایی داده شده است.

رییس پلیس راهور درباره قطع برخی از خدمات سامانه راهور ۱۲۰  از مردم عذرخواهی کردو گفت: پلیس برای ارتقاء امنیت و افزایش ظرفیت این سایت تغییراتی را اعمال کرده که منجر به اخلال در برخی از خدمات آن شد که طی چند روز آینده این مشکل مرتفع خواهد شد.


انتقاد رئیس پلیس از خودروسازان: با قیمت خودرو خارجی، خودرو ناایمن به مردم ندهید!