هموطنان در صورت بروز حادثه با ۱۱۲ تماس بگیرند

خبرگزاری ایرنا :

به‌ گزارش ایرنا از ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر، مهدی ولی‌پور امروز پنجشنبه ۲۶ اسفندماه ۱۴۰۰ گفت: در راستای جلساتی که با محوریت ستاد هماهنگی خدمات سفر در حوزه امداد و نجات برگزار شد، ۱۴۰۰ پایگاه، پست موقت، سیار و مراکز عملیاتی امداد و نجات و ۳۱۳ پست ایمنی و سلامت در مبادی ورودی شهرها راه‌اندازی شده که در سطح کشور با محوریت ایمنی، سلامت و توصیه‌های بهداشتی و با هدف کاهش حوادث و سوانح احتمالی به مردم خدمات ارائه می‌کنند. 

وی افزود: حدود ۲۰ هزار نفر از همکاران و داوطلبان در سراسر کشور آماده ارائه خدمات هستند همچنین سه هزار خودرو امداد و ۱۹ فروند بالگرد برای حوادث احتمالی در سطح کشور آماده امداد هستند.

رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر تصریح کرد: همه ماموریت‌های سازمان امداد و نجات هلال احمر در حوادث جاده‌ای و ترافیکی روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۵۱ مورد بوده که نسبت به سال گذشته رشد ۲۴ درصدی داشته است.

وی ادامه داد: همچنین در این روز (چهارشنبه) ۲۵ نفر مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند که نسبت به سال گذشته ۶۷ درصد رشد داشته است.

ولی‌پور ادامه داد: ۱۴ نفر خدمات امداد سرپایی و ۱۲ مورد عملیات نجات فنی و ۱۰ نفر رهاسازی مصدوم را در روز چهارشنبه ۲۵ اسفندماه ۱۴۰۰ داشتیم و بیشترین امداد و نجات جاده‌ای مربوط به استان اصفهان با پنج مورد و کرمان با چهار مورد بوده است.

هموطنان در صورت بروز حادثه با ۱۱۲ تماس بگیرند