بازگشت «پدرخوانده» به سینماها در ۵۰ سالگی

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار فرهنگی ایرنا از پایگاه اطلاع‌رسانی پلی گان (Polygon)، شرکت فیلمسازی پارامونت پیکچرز از اکران محدود پدرخوانده که به عنوان یکی از بزرگترین فیلم‌های تاریخ شناخته می‌شود، خبر داد.

در این شگفتانه سینمایی که به مناسبت پنجاه سالگی فیلم پدرخوانده انجام می‌شود، نسخه ۴K این فیلم که تحت نظارت فرانسیس فورد کاپولا، نویسنده و کارگردان اثر، تهیه شده از روز ۲۵ فوریه (۶ اسفند ۱۴۰۰) در سینماهای دالبی واقع در سینماهای زنجیره‌ای ای ام سی آمریکا روی پرده خواهد رفت.

هر سه فیلم از مجموعه پدرخوانده به تازگی مرمت شده‌اند و نسخه الترا اچ دی آنها در تاریخ ۲۲ مارس (۲ فروردین ۱۴۰۱) عرضه خواهد شد.

پدرخوانده یک درام جنایی به کارگردانی فرانسیس فورد کوپولا است که براساس رمانی به همین نام از ماریو پوزو در سال ۱۹۷۲ روی پرده رفت و همچنان به عنوان یکی از بهترین فیلمهای تاریخ سینما شناخته می‌شود. این فیلم با بازی مارلون براندو، آل پاچینو، رابرت دووال، دایان کیتن و جیمز کان ساخته شده است و سرگذشت خانواده مافیایی کورلئونه را بین سال‌های ۱۹۴۵ تا ۱۹۵۵ به تصویر می‌کشد.

پدرخوانده در چهل و پنجمین دوره جوایز اسکار خوش درخشید و علاوه بر جایزه بهترین فیلم، اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد و بهترین فیلمنامه اقتباسی را نیز از آن خود کرد.

بازگشت «پدرخوانده» به سینماها در ۵۰ سالگی