پیگیر حملات سایبری به زیرساخت‌های کشور در مجامع بین المللی هستیم

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش عصر سه شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت امور خارجه، در دیدار سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با حسین امیر عبداللهیان، موضوعات مختلف همکاری‌ها در زمینه پدافند غیرعامل از جمله توسعه روابط کشورمان با سایر کشورهای دنیا، پیگیری‌های حقوقی و سیاسی از سوی وزارت خارجه در محافل بین المللی، ایجاد بسترهای لازم جهت مراودات و گفت و گوهای علمی- پدافندی مورد گفت و گو و تبادل نظر قرار گرفت. 

 امیر عبداللهیان در این دیدار ضمن برشمردن توانایی‌ها و ظرفیت‌های علمی کشورمان و نیاز سایر کشورها از جمله برخی همسایگان در زمینه مسایل مربوط به پدافند غیرعامل نسبت به استفاده از همه ابزارهای حقوقی و سیاسی موجود در وزارت خارجه، برای توسعه و بروز آوری هرچه بیشتر این دانش بومی، اعلام آمادگی کرد.

 وزیر امور خارجه همچنین گفت: حملات سایبری علیه زیرساخت‌های کشور را در مجامع بین‌المللی از نظر حقوقی پیگیری خواهیم کرد.

سردار جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور هم با ابراز امیدواری نسبت به افزایش همکاری‌های سازمان پدافند غیرعامل کشور با وزارت امور خارجه در دولت جدید، مهمترین هدف سازمان را رصد و مهار تهدیدات و کاهش مخاطرات و آسیب پذیری کشور در برابر تهدیدات خارجی اعلام و به شکل‌گیری تهدیدات نوین در فضای بین المللی اشاره و بر لزوم انجام اقدامات متناسب حقوقی و سیاسی در این فضای جدید اشاره کرد. 

رییس سازمان پدافند غیرعامل با تاکید بر اینکه امروز دشمنان ما عملیات علیه زیرساخت‌های حیاتی کشور را در دستور کار خود قرار داده اند، بر لزوم دفاع جمعی و هم افزا در برابر تهدیدات  تاکید کرد.

رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر توانایی های کشورمان در حوزه پدافند غیرعامل از جمله دارا بودن بیش از ٢۵٠ کالای راهبردی، نسبت به همکاری با سایر کشورهای دوست اعلام آمادگی کرد.

https://dailybulletin.ir/29/12/2021/%d9%be%db%8c%da%af%db%8c%d8%b1-%d8%ad%d9%85%d9%84%d8%a7%d8%aa-%d8%b3%d8%a7%db%8c%d8%a8%d8%b1%db%8c-%d8%a8%d9%87-%d8%b2%db%8c%d8%b1%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa%e2%80%8c%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d8%b4%d9%88/