فرمانده کل سپاه شهادت حاج حسین ایرلو را تسلیت گقت

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی سپاه، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  عصر سه شنبه در پیامی نوشت: شهادت جانباز سرافراز، سردار عالیقدر عرصه دیپلماسی،  مجاهد پارسا “حاج حسین ایرلو ” سفیر شجاع و مخلص جمهوری اسلامی ایران در صنعا  را به محضر مقام معظم رهبری (مدظله العالی)، ملت های شریف و قهرمان ایران و یمن و خانواده ارجمند وی تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: مجاهدت های حماسی و مخلصانه او که تجلی  تمام عیار مجاهد فی سبیل الله در عینیت جامعه اسلامی بود و در سالهای اخیر پژواک مظلومیت مردم شجاع و مقاوم یمن محسوب می شد؛  ماندگار و و راه ایمان، جهاد و شهادت و طریق  عزت امت اسلام و آزادی بشریت تحت سلطه را فراروی حق طلبان و آزادیخواهان جهان قرار داده است.

سلامی یادآور شد: از خدای کریم و نعیم برای آن شهید والا مقام رضوان و رحمت واسعه الهی و همنشینی با سید و سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و برای بازماندگان، یادگاران و آحاد وابستگان و علاقه‌مندان وی به ویژه همرزمان او در دستگاه دیپلماسی کشور ثبات قدم و توفیق تداوم  راه آن شهید عزیز را طلب می کنم.

به گزارش ایرنا؛ سخنگوی وزارت امور خارجه امروز سه شنبه از شهادت سفیر جمهوری اسلامی ایران نزد دولت نجات ملی یمن بر اثر ابتلا به کرونا خبر داد.

شهید حسن ایرلو که از جانبازان شیمیایی جنگ تحمیلی نیز بود، در محل ماموریت خود به کرونا مبتلا شد و به دلیل همکاری دیرهنگام برخی کشورها، متاسفانه در شرایط نامناسبی به کشور بازگشت.

این دیپلمات کشورمان به رغم به کارگیری همه مراحل درمانی برای بهبود وضعیت بیماری ایشان، سحرگاه امروز به فیض شهادت نایل آمد.

فرمانده کل سپاه شهادت حاج حسین ایرلو را تسلیت گقت