مجلس یار و همراه دولت در مهار بی ثباتی اقتصادی است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، حسین حق وردی در نشست علنی امروز -چهارشنبه-مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خودگفت: انقلاب اسلامی شکوهمند ملت ایران، آمال و آرمان های متعددی داشته که بسیاری از آنها محقق شده و با عنایت الهی به دستاوردهای سترگ تبدیل شده، آرمان های دیگری داریم که تحقق آنها به برنامه ریزی آگاهانه، تلاش های مجاهدانه و پیگیری های صادقانه نیاز دارد.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: پایایی نظام شکوهمند ما، به پویایی آن بستگی داشته و پویایی آن نیز منوط به تحقق سریع این آرمان ها است؛ از جمله این آرمان ها، آرمان شیرین خدمتگزاری است، هرچند نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه خدمتگزاری کارنامه درخشانی داشته و امام راحل(ره) نیز فرمودند به من خدمتگزار بگویید بهتر است تا رهبر بگویید.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تصریح کرد: سیره عملی رهبر معظم انقلاب مملو از عنایت خاص ایشان برای تجلی بهترین جلوه های خدمتگزاری در نظام جمهوری اسلامی ایران بوده و حجم انبوه خدمات ارائه شده پس از پیروزی انقلاب،  قابل تحسین است اما باید گفت هنوز نتوانسته ایم انتظارات به حق مردم را در عرصه این آرمان به صورت مطلوب برآورده سازیم.

حق وردی اظهار داشت: وفاداری جانانه مردم به اصل نظام و عشق و علاقه کم نظیر به رهبران عالی آن و اعتماد به استراتژی های ظلم ستیزانه و مظلوم یاورانه آن موجب شده که نارضایتی از عملکرد نظام اداری معیوب، سنگین، خسته و فرسوده قابلیت توجیه داشته باشد اما اگر به تداوم و پایایی این نظام الهی می اندیشیم باید زمینه کسب رضایتمندی مردم از عملکرد نظام اداری کشور را فراهم کنیم.

وی مهم ترین مصادیق مبارزه با استکبار را کمک به کارآمدسازی سیستم اداری مملکت دانست و افزود: تمام سعی و تلاش دشمن در برهه کنونی القای این نکته است که نظام برآمده از تفکر دینی عملا نمی تواند الگوی قابل قبول در اداره جامعه باشد از این رو نباید با عملکرد ضعیف خود به تحقق این تز دشمن کمک کرده و این باور را در جامعه دامن بزنیم که یا نمی خواهیم یا نمی توانیم زمینه حل مشکلات مردم را فراهم کنیم.

نماینده مردم شهریار یکی از دلایل عدم تحقق خدمتگزاری را نقص و ناکارآمدی نظام اداری دانست و افزود: تا زمانی که نتوانیم این نقص را رفع و ساختار اداری و سیستم دیوانی مملکت را اصلاح کنیم، نارضایتی گسترده از عملکرد آن ادامه خواهد داشت. امروز از ضروری ترین اولویت ها، دگرگونی و اصلاح ساختار اداری کشور است که دولت رئیسی باید به آن اهتمام ورزد.

حق وردی موفقیت دولت رئیسی در مهار ویروس کرونا در ۱۰۰ روز نخست فعالیت خود را ستودنی دانست و ادامه داد: ویروس های خطرناک دیگری که متأسفانه کم اثرتر از ویروس کرونا نیستند و به اعتماد عمومی مردم ضربه می زنند وجود دارند که می دانیم فراموش نشده اند اما هنوز انتظار بی صبرانه مردم برای دیدن نتیجه اقدامات دولت در مهار آن ویروس ها، کماکان به قوت خود باقی است.

عضو کمیسیون آموزش اضافه کرد: ویروس مخرب سقوط ارزش دارایی های مردم از جمله آنها بوده و ویروس مهلک گرانی که به ویژه زندگی اقشار آسیب پذیر از کارگران و کارمندان گرفته تا فرهنگیان منتظر رتبه بندی و بازنشستگان و مستمری بگیران را به شدت متزلزل کرده است. در این میان حکایت کارگران فصلی و ساختمانی بدون بیمه شنیدنی است که چگونه بدون کار، بیمه و درآمد زندگی می گذرانند.

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: جامعه درایت شما در مهار ویروس کرونا را دید و ستود و مشتاقانه منتظر درایت شما و تیم اقتصادی شما برای مهار ویروس های همه گیر و آزار دهنده سقوط ارزش بورس و بی ثباتی اقتصادی است که قطعا در این مسیر، مجلس نیز یار و همراه شما خواهد بود.

مجلس یار و همراه دولت در مهار بی ثباتی اقتصادی است