سفر رییس جمهور به مناطق محروم در راستای مبانی اصلی انقلاب است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار گروه سیاسی ایرنا،  فتح الله توسلی روز سه شنبه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: ۴ ماه از تحلیف دولت جدید گذشته، اگرچه این بازه زمانی مدت قابل توجهی برای ارزیابی عملکرد دولت نیست اما می‌توان تا حدودی آن را آسیب شناسی کرد.

وی ادامه داد: رویکردهای کلان دولت بیانگر این موضوع است که توجه رییس دولت به مواردی است که طی هشت سال گذشته نسبت به آن بی توجهی شده است. سفر ریاست جمهور و هیات دولت به استان‌‎های محروم اقدامی در راستای مبانی اصلی انقلاب و توجه به مناطق محروم کشور است.

نماینده مردم بهار، کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی در ادامه عنوان کرد: حتی اگر همه اقداماتی که در سفرهای استانی مصوب می‌شود، اجرا نشود نفس حضور مقامات در بین مردم به ویژه برای محرومان منشا خیر است و مقام معظم رهبری نیز تأکید دارند که توجه به مناطق محروم نباید فراموش شود.

وی ضمن تقدیر از سفرهای استانی هیأت دولت به مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق محروم، تصریح کرد: امروز افرادی که تا کنون صدای آن‌ها شنیده نشده باید در محور برنامه‌های دولت باشند.

توسلی اظهار داشت: تمامی مصوبات باید دارای پیوست عدالت باشد و مردم انتظار دارند آن‌هایی که تا به امروز فراموش شده بودند دیگر از یاد نروند. مردم مناطق محروم، کارکنان قراردادی و شرکتی، خدمتگذاران مدارس، معلمان نهضتی، کارگران و تمام طبقاتی که صدای ‌آن‌ها تا کنون شنیده نشده اکنون باید در محور برنامه‌های دولت باشند.

این نماینده مجلس تصریح کرد: میلیون‌ها دوز واکسن و تزریق آن، نقش مهمی در کاهش مرگ و میر و کاهش ابتلا به کرونا داشت و اقدامی ستودنی بود که لازم می‌دانم از همه مسئولان به ویژه شخص رییس جمهور، وزارت بهداشت و درمان، وزارت خارجه و همه کسانی که در انجام این امر مهم نقش داشتند، تشکر کنم.

توسلی تصریح کرد: دولت امروز با همه دستاوردهای خوب و ارزشمند، رفتار همه دستگاه‎‌ها را زیر نظر داشته باشد تا خدای ناکرده گرفتار غرور نشوند، چراکه از این طریق به اهداف مد نظر نخواهیم رسید. امروز آنچه در صنعت خودرو می‌گذرد، توهین به مردم و عزت ملی است. چطور می‌شود مردم در دریافت یک خودروی بی کیفیت سال‌ها در انتظار بمانند و در چند دقیقه ثبت نام انجام شود. در کجای دنیا مردم برای اینکه وسیله نقلیه داشته باشند، باید التماس کنند، آن هم با قیمت‌هایی که هیچ تناسبی با کیفیت خودرو ندارد.

نماینده مردم بهار، کبودرآهنگ در مجلس عنوان کرد: افزایش ۳۵ درصدی قیمت تراکتور و تجهیزات کشاورزی و افزایش قیمت نهاده‌های دامی عملاً امنیت غذایی کشور را تهدید می‌کند. دولت بداند در بسیاری از مناطق کشور دامداران با مشکلات اساسی مواجه هستند و ادامه روند فعلی به معنای تهدید امنیت غذایی کشور در آینده است.

وی درباره بورس گفت: جمع قابل توجهی از مردم به صفحات بورس نگاه می‌کنند وحسرت و آه می‌کشند و کسی نیست به آن‌ها توجه کند و وضعیت قرمز بورس همه را نگران کرده است.

سفر رییس جمهور به مناطق محروم در راستای مبانی اصلی انقلاب است