اجلاس بین‌المجالس اعضای سازمان همکاری اسلامی در استانبول آغاز شد

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز جمعه  ایرنا، با حضور روسای مجالس و هیات‌های پارلمانی و دیپلماتیک کشورهای عضو اتحادیه بین المجالس کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی، شانزدهمین اجلاس این اتحادیه دقایقی قبل در کاخ «دولما باغچه» در استانبول آغاز شد.

سخنران افتتاحیه این اجلاس، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه است.

هیات عالی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران شامل سارا فلاحی، ابراهیم رضایی و ابوالفضل عمویی اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و عادل نجف‌زاده رئیس گروه دوستی و پارلمانی ایران و ترکیه، به ریاست محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی هستند و طبق برنامه قرار است رئیس مجلس عصر امروز در این اجلاس به ایراد سخنرانی بپردازد.

قالیباف روز گذشته در نخستین روز سفر خود به استانبول با تعداد زیادی از فعالان اقتصادی و بازرگانان ایرانی فعال در ترکیه و نیز جمعی از سرمایه‌گذاران و مدیران عامل هلدینگ‌های بزرگ ترکیه‌ای فعال در ایران دیدار و گفت و گو کرد تا از نزدیک در جریان مسائل و مشکلات این فعالان اقتصادی قرار بگیرد.

در این دو جلسه مهم اقتصادی، رئیس مجلس تاکید کرد که در دولت و مجلس اولویت را توسعه روابط با همسایگان و کشورهای اسلامی قرداده‌ایم و این یک اراده جدی و محکم است و براین اساس مصمم هستیم تجارت دوجانبه را در اولویت قرار دهیم.

اجلاس بین‌المجالس اعضای سازمان همکاری اسلامی در استانبول آغاز شد