اختیارات شورای برنامه‌ریزی در بودجه سال آینده بیشتر می‌شود

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار سیاسی ایرنا، محمد خدابخشی در گفت‌وگویی در تشریح نشست امروز سه شنبه کمیسیون برنامه و بودجه اظهارکرد: نشست امروز با حضور  رئیس سازمان برنامه و بودجه و معاون اقتصادی سازمان برای بررسی کلیات لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور برگزار شد.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان داشت: براساس توضیحات و گزارش میرکاظمی قرار شد، در بودجه سال آینده اختیارات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان‌ها نسبت به قبل بیشتر شود، همچنین اختیارات وزیر در خصوص بودجه دستگاه‌های زیرمجموعه افزایش پیدا می‌کند و وزیر در بودجه سال ۱۴۰۱ اختیارات بیشتری خواهد داشت و این اقدام به دلیل پاسخگویی بیشتر دستگاه‌ها به سازمان برنامه و بودجه در نظر گرفته شده است.

خدابخشی تصریح کرد: تاکید رئیس سازمان برنامه و بودجه در بودجه سال آینده بر رشد اقتصادی و سایر متغیرهای اقتصاد کلان بود به نحوی که متغیرها بهبود پیدا کند. هدف‌گذاری‌هایی به تفکیک برای استان‌ها انجام شده است.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تاکید کرد: نمایندگان در این نشست نگرانی‌ها و دغدغه‌های خود را مطرح کردند، از جمله اینکه ایجاد عدالت اجتماعی و توسعه متوازن موضوع بسیار مهمی است که باید در اولویت دولت قرار گیرد.

وی اظهار کرد: در خصوص ردیف‌های ملی که در سال‌های قبل ایجاد شده است که در سال ۱۴۰۰ منوط به اخذ مجوز ماده ۲۳ قانون الحاق و با توجه به مراجعات نمایندگان به کمیسیون برنامه و بودجه و انتقاد آنها نسبت به حذف این ردیف ها قرار شده در سال آینده هیچ کدام از ردیف ها حذف نشود اما در کمیسیون ماده ۲۳ که درباره طرح های عمرانی است بررسی و تعیین تکلیف شوند.

اختیارات شورای برنامه‌ریزی در بودجه سال آینده بیشتر می‌شود