سازمان مدارس غیردولتی نیازمند تشکیل شورای راهبردی در استان‌ها است

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش خبرنگار گروه علم و آموزش ایرنا، احمد محمودزاده روز سه شنبه در همایش هفته شوراهای آموزش و پرورش افزود: امیدواریم براساس بیانیه گام دوم و دولت مردمی به منظور بهره برداری حداکثری، شوراهای آموزش و پرورش به عنوان قرارگاه منویات رهبری قرار گیرد.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قانون شوراها در گذر ایام از قوانین گذشته در رنج است، افزود: اهداف این سازمان در تراز تحقق اهداف انقلاب اسلامی و اسناد بالا دستی با رویکرد مردمی شدن است، بنابراین در طول سال های گذشته برخی از مفاد با دستور العمل های موجود نقض شده و مغفول مانده که نیازمند آیین نامه جدید است.

وی از وزیر ‌آموزش و پرورش درخواست کرد شورای راهبری براساس سند تحول باتوجه نظرات کارشناسی تشکیل شود و این موضوع در استان‌های مختلف مورد بررسی قرار گیرد. 

محمودزاده عنوان کرد: ۶۸۴ شورای آموزش و پرورش در ۷۲۸ منطقه آموزش و پرورش منشاء اتخاد بیش از ۲۷ هزار تصمیم و مصوبه اثرگذار در زمینه‌های مختلف شده اند.

وی ادامه داد: از رهگذر این مصوبات بسیاری از مشکلات مرتفع و به ارتقای فرایندهای تعلیم و تربیت کمک شده است.

محمودزاده گفت: متناسب با این نگاه چهار استان برتر از ۳۲ استان برگزیده شدند که امروز از خدمات آنان تجلیل می‌شود.

رییس سازمان آموزش و پرورش استثنایی همچنین گفت: طراحی نظام جامع مشارکت‌ها نیز از دیگر خواسته های این سازمان است که در راستای وحدت رویه، اجرای اهداف سند تحول بنیادین و تسهیل حضور سمن‌ها و خانواده‌ها و احصای موقعیت‌های هم‌افزا است.

 همایش هفته شوراهای آموزش و پرورش با حضور یوسف نوری وزیر آموزش وپرورش امروز در سالن پیامبر اعظم (ص) وزارت کشور برگزار شد. 

سازمان مدارس غیردولتی نیازمند تشکیل شورای راهبردی در استان‌ها است