دانشجویان به عنوان دیده‌بانان بانشاط و پرانرژی اجتماع پشتیبانی شوند

خبرگزاری ایرنا :

به گزارش روز دوشنبه گروه علم و آموزش ایرنا از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، حمیدرضا طیبی در این پیام افزود: ۱۶ آذر ماه، روز معرفی و بازنمایی دانشجوی طراز انقلاب اسلامی و ایران بزرگ است؛ روز سخن گفتن از دانشجویان بیدار، فعال، حافظ استقلال کشور، دلبسته‌ پیشرفت علمی ایران، پیشرو، آرمان خواه، ضدسلطه، مؤثر و گفتمان ساز است.

در این پیام آمده است: مجموعه های فرهنگی فعال در ساحت دانشگاه با مغتنم شمردن این ظرفیت عظیم و با تبیین مبتکرانه به یاری دانشجویان بشتابند و مسیر راه آنان را برای پذیرفتن نقش گفتمان سازیِ آراسته به نقد منصفانه و آزادی بیان آسان کنند.

طیبی ادامه داد: امروز، جوانان پرشور دانشجو به رغم مشکلات و نابسامانی‌ها و حجم عظیم یأس پراکنی دستگاه‌های تبلیغاتی دشمن، علاقه‌مند به ایفای نقش خود در پیشرفت کشور هستند و شرکت‌های دانش بنیان و فعالیت‌ها و اقدامات آن ها گواه این موضوع است.

وی خاطرنشان کرد: از سوی دیگر بروز و ظهور نمونه های خوب از مطالبه گری و حرکت در مسیر گفتمان‌سازی، نشان از جریان متحرک و با نشاط جنبش های دانشجویی دارد. این جریان مبارک را باید قدر دانست و آن را تقویت کرد.

طیبی با تبریک روز ۱۶ آذر عنوان کرد: در آستانه فرارسیدن روز دانشجو با استمداد از ذات باری تعالی برای مهیا شدن شرایط و بازگشت همه دانشجویان عزیز به دانشگاه ها و تشکیل جمع ها و محافل پرخیر و برکت دانشجویی، از خداوند متعال برای همه دست اندرکاران، توفیق درک بهتر و شایسته تر نعمت بزرگ جوانان دانشجو و خدمت دلسوزانه به فرزندان عزیز میهن را مسألت می‌کنم.

به گزارش ایرنا، روز شانزدهم آذر ماه در تقویم ایران به عنوان روز مقاومت و ایستادگی دانشجویان در برابر استعمار غرب و استبداد و خودکامگی در دفتر تاریخ این سرزمین به یادگار ثبت شده است.

این روز هر سال در ایران به یاد سه دانشجوی شهید (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.

دانشجویان به عنوان دیده‌بانان بانشاط و پرانرژی اجتماع پشتیبانی شوند