گزارش| روایتی از بارش سنگین برف در آذربایجان‌غربی و غافلگیری مسئولان/ خیابان‌های ارومیه در بدترین شرایط برفی

خبرگزاری تسنیم :

– اخبار استانها –

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، به دنبال هشدارهای چند روز پیش هواشناسی مبنی بر بارش برف در آذرربایجان‌غربی، از شب گذشته با آغاز بارش‌ها، سرمای شدید بر مناطق مختلف این استان غالب شده و به این ترتیب مشکلاتی برای مردم پیش آمدده است.

هرچند طی روزهای گذشته اخطارها و هشدارهایی از سوی دستگاه‌های متولی صادر می‌شد، اما گویا همین هشدارها نیز تنها در حد نوشته باقی مانده و خود دستگاه‌های خدمات‌رسانو مجری دستورالعمل‌های موجود در اخطارها هم از این وضعیت غافلگیر شدند.

خیابان‌های ارومیه در بدترین شرایط برفی!

با شروع بارش از شب گذشته در ارومیه، انتظار آن می‌رفت که عوامل شهرداری نسبت به برفروبی سریع مسیرهای مختلف و به ویژه خیابان‌های اصلی این شهر اقدام کنند اما متاسفانه در این مورد نیز مشکلات متعددی از سوی شهروندان مشاهده شده که دلیل آن نامشخص است.

عدم برفروبی بسیاری از معابر فرعی، برفروبی ناقص در معابر اصلی، نبود کیسه‌های شن و نمک در معابر، عدم خدمات‌دهی خودروهای سنکین و سبک شهرداری در خصوص برفروبی معابر و انتظار برای دستور از مرکز جزو این مشکلات است که از صبح امروز مردم با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و همین موارد باعث شده تا خیابان‌های شهر ارومیه با ترافیک و تردد نامناسب از سوی رانندگان مواجه شود.

تعطیلی مدارس پس از گذشت ساعتی از روز!

این مشکل در حوزه مدارس نیز وجود داشت، به طوری که آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی نیمه شب گذشته تنها با صدور اطلاعیه‌ای در خصوص تعطیلی برخی از مدارس شهرستان‌ها از جمله مدارس ابتدایی در ارومیه خبر داد، این در حالی است که حضور دانش آموزان مقاطع متوسطه در مدارس با مشکل جدی روبرو شد تا اینکه آموزش و پرورش دقایقی قبل از تعطیلی کلیه مدارس ارومیه و برخی دیگر از شهرهای استان خبر داد!

البته ناهماهنگی آموزش و پرورش آذربایجان‌غربی دارای سبقه طولانی بوده و نارضایتی مردم از این وضعیت اطلاع‌رسانی را به همراه دارد.

تردد در محورها با رعایت نکات ایمنی زمستانی

با وجود اطلاع بسیاری از مسئولان در بخش‌های مختلف اداری و نظامی از وضعیت بارش و سرما در این روزها، متاسفانه در روزهای گذشته نه تنا هشدار جدی از سوی متولیان صادر نشد، بلکه از شب گذشته تاکنون نیز اقدام مناسب و درخور توجهی از سوی آن‌ها انجام نپذیرفت تا جایی که پلیس‌راه  آذربایجان‌غربی، دقایقی قبل با صدور اطلاعیه‌ای از رانندگان خواست در صورت نداشتن امورات ضروری از تردد در جاده‌ها اجتناب کنند و در صورت تردد نیز از وسایل ایمنی زمستانی به ویژه زنجیر چرخ استفاده کنند.

این اطلاعیه در حالی صادر شده که از شب گذشته تاکنون محورهای استان شاهد حضور خودروهایی است که به دلیل نداشتن تجهیزات زمستانی با مشکل تردد مواجه شده‌اند.

راهداران مشغول برفروبی

عوامل راهداری در نقاط حادثه‌خیز استان نیز مشغول برفروبی و خدمات‌رسانی به مسافران هستند اما تاکنون گزارش خاصی در مورد میزان خدمات‌دهی و نیز اقدامات آن‌ها ارائه نشده و باید منتظر ماند و دید که در ساعات آتی چه روندی در این زمینه وجود خواهد داشت؟

دستور وحیدی به استاندار آذربایجان غربی برای رسیدگی به وضعیت شهرهای گرفتار برف و یخبندان
برودت هوا مدارس برخی مناطق آذربایجان‌غربی را تعطیل کرد

با این وضعیت و نیز با شرایط خدمات‌رسانی دستگاه‌های مختلف در روزهای حساس و مورد نیاز مردم، سطح رضایت عمومی از ادارات و ارگان‌های متولی به حد زیادی کاهش یافته و نباید انتظاری جز ناامیدی در این خصوص داشت.

ش

گزارش| روایتی از بارش سنگین برف در آذربایجان‌غربی و غافلگیری مسئولان/ خیابان‌های ارومیه در بدترین شرایط برفی