افزایش ۵۰ درصدی تصادفات جاده‌ای در چهارمحال و بختیاری

خبرگزاری ایسنا

منوچهر امان‌اللهی ۲۵ اسفندماه در ستاد تسهیلات سفر و کاهش تصادفات جاده‌ای ایام نوروز در چهارمحال و بختیاری با اشاره به بکارگیری ۲۷۰۰ نیروی ناجا در طرح نوروزی، اظهار کرد: همچنین در ماموریت‌های این ایام ۳۰۰ خودرو و موتورسیکلت بکارگیری می‌شود، همچنین ۱۱ ایستگاه پلیس برای ارائه خدمات به مسافران در شهرستان‌ها پیش‌بینی شده است.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری افزود: باتوجه به ممنوعیت برپایی چادر در بوستان‌ها باید به‌غیر از اقامتگاه‌ها و هتل‌های تحت نظارت میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری، مکان‌هایی برای اسکان مسافران مانند مدارس، خوابگاه‌های دولتی و کمپ‌های گردشگری نیز پیش‌بینی شود.

وی در ادامه با اشاره به بحث اقدامات پیشگیرانه برای کاهش تصادفات جاده‌ای در ایام نوروز، گفت: دستورالعمل مربوطه به استان‌ها ابلاغ شده است، باتوجه به شرایط جغرافیایی استان و وضعیت محورهای مواصلاتی باید آشکارسازی و رفع نقاط حادثه‌خیز در دستور کار متولیان قرار بگیرد.

امان‌اللهی بیان کرد: در سال‌جاری باوجود تشدید اعمال قانون، مباحث آموزشی و فرهنگ‌سازی شاهد افزایش ۵۰ درصدی تصافات جاده‌ای در چهارمحال و بختیاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته بودیم، شاید یکی از دلایل آن کاهش سفر و تردد خودروها به‌علت بیماری کرونا در سال گذشته بود، اما در مجموع آمار تصادفات جاده‌ای در محورهای مواصلاتی استان بالا است.

فرمانده انتظامی چهارمحال و بختیاری بیان کرد: در برخی محورهای استان آمار تصادفات جاده‌ای بالا  است، بنابراین در این محورها باید نظارت افزایش پیدا کند.

در سال ۱۴۰۰ مجموعا ۱۰۰۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان مصدوم شدند

در ادامه ایرج حسین‌پور- رئیس پلیس راهور چهارمحال و بختیاری با اشاره به آمار بالای تصادفات رانندگی در سه شهرستان شهرکرد، بروجن و فارسان، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ مجموعا ۱۰۰۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان مصدوم و ۲۷ نفر جان خود را از دست دادند.

وی بیان کرد: طبق تجزیه و تحلیل تصادفات سال‌جاری، ۸۴ درصد متوفیان حوادث رانندگی در مسیر و یا در مراکز درمانی جان خود را از دست داده‌اند و ۴۵ درصد تصادفات جاده‌ای در بین ساعت ۱۰ صبح الی ۱۴ عصر و ۱۸ تا ۲۰  شب رخ می‌دهد.

حسین‌پور گفت: باید پیش‌بینی‌های لازم برای استقرار پزشکان متخصص در بیمارستان‌ها صورت بگیرد تا در صورت بروز حادثه خدمات‌رسانی به مصدومان انجام شود.

رئیس پلیس راهور چهارمحال و بختیاری عنوان کرد: برنامه پنج ساله کاهش تصادفات رانندگی درون شهری و برون شهری در استان تدوین و وظایف هر دستگاه مشخص  شده، اما اقدام اساسی برای اجرای این برنامه صورت نگرفته است.

در مباحث ترافیکی نوروز باید اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی نیز مدنظر باشد

در پایان غلامعلی نوربخش- رئیس پلیس راه چهارمحال و بختیاری با اشاره به افزایش ۵۰ درصدی تصادفات منجر به فوت و خسارت در استان، اظهار کرد: تعداد فوتی‌های ناشی از حوادث رانندگی در سال ۹۹ از ۱۴ نفر به ۲۷ نفر در سال ۱۴۰۰ افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: در مباحث ترافیکی نوروز باید اعزام کاروان‌های راهیان نور دانش‌آموزی نیز مدنظر باشد، همچنین در محورهای مواصلاتی نیازمند جرثقیل برای امدادرسانی در محورهای پرتردد هستیم.

نوربخش بیان کرد: باتوجه به ضرورت استراحت رانندگان نیازمند پیش‌بینی استراحتگاه در محورهای مواصلاتی چهارمحال و بختیاری هستیم.

https://dailybulletin.ir/16/03/2022/%d8%a7%d9%81%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%b4-%db%b5%db%b0-%d8%af%d8%b1%d8%b5%d8%af%db%8c-%d8%aa%d8%b5%d8%a7%d8%af%d9%81%d8%a7%d8%aa-%d8%ac%d8%a7%d8%af%d9%87%d8%a7%db%8c-%d8%af%d8%b1-%da%86%d9%87/